Sklep z monitoringiem IP? A może z monitoringiem tradycyjnym?

Jaki monitoring wybrać – tradycyjny czy IP? Przed takim pytaniem staje wielu domowników, którzy chcą podnieść poziom bezpieczeństwa swojego domostwa. Dziś większość specjalistów uważa, że najlepszym wyborem jest monitoring IP – gwarantuje on bowiem bardzo dobry obraz, jest niezwykle prosty w obsłudze (każda kamera stanowi niezależne urządzenie!), cały system bardzo łatwo jest zamontować, a obraz sam się archiwizuje na osobnych nośnikach w kamerze.

Oczywiście nie każdy sklep z monitoringiem IP sprzedaje urządzenia najwyższej klasy – często są to buble, stanowiące raczej udoskonalone systemy analogowe. Właśnie dlatego – zanim udamy się do jakiegokolwiek z nich – musimy się dobrze zastanowić. Czy w jego ofercie znajduje się sprzęt oryginalny? Np. Sony? A może jakieś podróbki? Czy klienci się na niego nie skarżą? Czy ceny są atrakcyjne? Wszystko to może mieć wpływ na nasze zadowolenie z zakupionego systemu IP. Bądźmy ostrożni, bo naprawdę poważny wydatek, no i co ważniejsze – mający nam służyć na lata.

Cześć, mam na imię Emek i jestem zwolennikiem technicznych rozwiązań. Chciałbym Ci przekazać swoją wiedzę, abyś i Ty poznał ten wspaniały świat. Dołącz do mnie już dziś!