Odzyskiwanie danych z dysku – różne rodzaje uszkodzeń

Jedną z bardzo częstych awarii jeżeli chodzi o komputery jest utrata danych. Dlatego też istnieją specjaliści, dla których odzyskiwanie danych z dysku nie jest sprawą skomplikowaną. To jak skomplikowana jest to sprawa zależy od rodzaju uszkodzeń.

Uszkodzenia logiczne
Są to uszkodzenia spowodowane naruszeniami integralności struktury dysku. Uszkodzenia tego rodzaju spowodowane mogą być wirusami, przerwami w dostawach prądu elektrycznego czy też błędami w oprogramowaniu. Tego rodzaju uszkodzenia podzielić można na: uszkodzenia systemu operacyjnego, systemu plików czy też logiczne spowodowane błędami w użytkowaniu.

Uszkodzenia fizyczne
Są to trudniejsze uszkodzenia do naprawy od uszkodzeń logicznych. W tego rodzaju uszkodzeniach najczęściej uszkodzeniu ulegają elementy mechaniczne dysków. Wśród tego rodzaju elementów znajdują się głowice, silnik, układy elektroniczne oraz wiele więcej. Uszkodzenia te podzielić można na: uszkodzenia mechaniczne, elektroniczne oraz uszkodzenia mechaniczne struktury serwisowej.

Cześć, mam na imię Emek i jestem zwolennikiem technicznych rozwiązań. Chciałbym Ci przekazać swoją wiedzę, abyś i Ty poznał ten wspaniały świat. Dołącz do mnie już dziś!